Vai piemērots velosipēda izmērs bērnam?

Bērni strauji aug un vecākiem ir vēlme iegādāties lielāku velosipēdu ar nelielu rezervi vai ilgstoši lietot iepriekšējo velosipēdu.

Pārāk liels velosipēds būs grūtāk vadāms un pārvietojams ikdienā, ar to būs grūtāk uzsākt un pabeigt braucienu, tam būs lielāks pagrieziena rādiuss. Velosipēda rokturi, stūres diametrs, stūres platums, klaņu garums, pārnesumu attiecības, bremžu un pārslēdzēju sviras ir pielāgoti konkrētam vecumposma un auguma bērniem. Bērna reakcijas laiks un visi manevri aizņems vairāk laika un vietas, kas no drošības viedokļa nav labs risinājums. Vienīgais ieguvums lielākam velosipēdam ir lielāki rati, kas nodrošina vienmērīgāku gaitu un labāku brauciena komfortu.   

Pareizi noregulēts velosipēda sēdekļa līmenis ir tāds, kurā zemākajā pedāļa pozīcijā bērniņa kāja ir pavisam nedaudz saliekta. Bērniem, kas tikko iemācījušies noturēt līdzsvaru un ir pieraduši pie atbalsta ritenīšiem, ieteicams sēdekli nedaudz pazemināt, lai, sēžot uz sēdekļa, varētu ar pēdām aizsniegt zemi. Tas atvieglos brauciena uzsākšanu un pabeigšanu.  

Augšminēto iemeslu dēļ ieteicams iegādāties velosipēdu atbilstoši ražotāja norādītajām rekomendācijām. Bērnu velosipēdi ir paredzēti 15-20 cm diapazonam konkrētā vecumposmā un tas nozīmē, ka velosipēds derēs 1-2 sezonas.

Izmanto bērnu velosipēdu apmaiņas programmu, ja nav radu vai draugu, kam uzdāvināt velosipēdu, kas kļuvis par mazu. Un atceries par ķiveri sev un jaunajam braucējam!