Veikala darba laiks:  pirmdienās - piektdienās no 10:00 līdz 18:00;   sestdienās no 10:00 līdz 15:00;   svētdienās - brīvs

Velosipēda detaļu nolietojums

Velosipēda detaļu nolietojums

Velosipēda kustīgo detaļu kalpošanas laiks ir ļoti atkarīgs no lietošanas apstākļiem, lietošanas intensitātes un braucēja ieradumiem. Visbiežāk un visātrāk nodilums skar velosipēda transmisiju, bremžu uzlikas, riepas un rokturus.

Velosipēda ķēde kalpo apmēram 1000-2000 km, velosipēda aizmugures zobratu kasete 3000-5000 km, bremžu uzlikas 1000-2000 km. Svarīgi laicīgi nomainīt nodilušo detaļu, lai tā neizraisītu citu detaļu bojājumus. Piemēram, izstiepta un nolietojusies ķēde ļoti agresīvi bojā velosipēda priekšējo zobratu un zobratu kaseti, īpaši kasetes mazos zobratus. Tas var izraisīt kasetes zobratu nodilumu un ķēdes pārlēkšanu pār kasetes mazajiem zobratiem. Laicīga un regulāra ķēdes maiņa ir salīdzinoši lēts un efektīvs veids, kā nodrošināt ilgstošu velosipēda transmisijas kalpošanas laiku.

Liela nozīme velosipēda transmisijas nolietojumā ir arī braucēja ieradumiem. Velosipēdiem ar trīs un diviem priekšējiem pārnesumiem ieteicams atbilstoši reljefam maksimāli izmantot visus pārnesumus. Priekšējais pārnesums jāizvēlas tā, lai ķēde pēc iespējas saglabātu paralēlu stāvokli velosipēda ass līnijai. Katram priekšējam zobratam ir paredzēti tikai 3-4 aizmugurējie kasetes zobrati.  

Riepas ar mīkstu gumijas sastāvu nodrošina labu komfortu un saķeri ar ceļu, taču, braucot pa asfaltu un intensīvi manevrējot, tās ātri nodilst un zaudē savas īpašības, īpaši, kalnu velosipēdu un augstvērtīgas šosejas velosipēdu riepas. Salokāmas [foldable] riepas karkasu veido viegls un elastīgs kevlārs [kevlar-karstumizturīga un spēcīga sintētiskā šķiedra] un tās parasti ir ievērojami vieglākas par tradicionālajām riepām, kurās ir iestrādāta metāla stieple.

Īpaši svarīgs ir tieši tavam augumam piemērots velosipēda sēdeklis, jo no tā atkarīgs, cik ilgi un ērti varēsi atrasties uz velosipēda. Tomēr iesakām veikt vismaz 4-5 izbraucienus ar jauno velosipēdu pirms doties uz velosipēdu veikalu pēc jauna sēdekļa. Velosipēda sēdekļa virsmai ir dažādas stingrības pakāpes un vienam velosipēda sēdekļa modelim parasti ir pieejami dažādi platumi un garumi. Komfortabli un mīksti sēdekļi var būt pildīti ar īpašu komforta gelu, taču tie nebūs piemēroti ātrai un ilgstošai braukšanai. Liela un plata sēdekļa saskarsmes laukums ar dibenu būs ievērojams, tas apgrūtina kāju kustības un paaugstina dibena nobrāzumu risku. Īpaši jūtīgiem dibeniem pieejami speciāli pretberzes krēmi, kas mazina nobrāzumu un iekasumu riskus.

Vecāks raksts Jaunāks raksts

Saistītie raksti