Veikala darba laiks:  pirmdienās - piektdienās no 10:00 līdz 18:00;   sestdienās no 10:00 līdz 15:00;   svētdienās - brīvs

Velosipēda kopšana

Velosipēda kopšana

Ir vērts ieguldīt pūles un resursus velosipēda kopšanā! Tīrs un regulāri kopts velosipēds labi izskatīsies, uzticami kalpos un tam būs augstāka atlikusī vērtība. Velosipēds ir regulāri jāmazgā ar speciāliem mazgāšanas līdzekļiem un instrumentiem, bet kustīgās detaļas regulāri jāeļļo. Velosipēda detaļu aizsardzībai ieteicams izmantot ūdeni un putekļus atgrūdošus aizsardzības līdzekļus, kurus uzklāj uz velosipēda pēc mazgāšanas un nosusināšanas.

Velosipēda detaļu papildu aizsardzībai ieteicams izmantot speciālus aizsarglīdzekļus, piemēram, Bike Protect, kas izveido nemanāmu aizsargplēvi uz visām velosipēda detaļām un efektīvi atgrūž mitrumu. Aizsarglīdzekli parasti uzklāj velosipēda detaļām pēc velosipēda nomazgāšanas un nosusināšanas. Aizsarglīdzekļi ir īpaši efektīvi, ja velosipēdu lieto sliktos laika apstākļos.   

Tīra un ieeļļota ķēde nodrošinās vieglu un precīzu ātrumu pārslēgšanos un paaugstinās ķēdes kalpošanas laiku, kā arī samazinās kasetes zobratu nodilumu. Pēc ķēdes eļļošanas ieteicams to pārklāt ar vasku, kas samazinās dubļu un putekļu pielipšanu pie ķēdes un paildzinās tās mūžu. Ķēdes eļļošanu parasti veic pēc velosipēda mazgāšanas.

Ja bremzējot velosipēdam čīkst bremzes, visticamāk, vainīgs ir bremžu uzliku materiāls vai eļļa, kas nokļuvusi uz bremžu diska. Velosipēda bremžu darbības efektivitāti var būtiski ietekmēt pat daži eļļas vai taukvielu pilieni uz bremžu diskiem vai aplocēm. Lai bremžu disku notīrītu un attaukotu, ieteicams izmantot speciālus disku bremžu tīrīšanas līdzekļus, piemēram, Disc Brake Cleaner. Bremžu uzliku notīrīšana ir sarežģītāks un mazāk efektīvs process, tāpēc lietderīgāk ir veikt bremžu uzliku nomaiņu, ja tās ir sabojātas ar eļļu vai citām taukvielām.     

Vecāks raksts Jaunāks raksts

Saistītie raksti