Optimāls spiediens velosipēda riepās

Dažādas kategorijas velosipēdos optimālais spiediens riepās var būtiski atšķirties. Piemēram, šosejas velosipēda riepā normāls spiediens ir 6-8 bar, bet kalnu velosipēda riepā tikai 2-3 bar. Jo šaurāka riepa, jo augstāks spiediens un biežāk jāpievērš uzmanība tā kontrolei. 

Maksimālā pieļaujamā spiediena robeža vienmēr ir norādīta uz velosipēda riepas sānu malas, taču nav optimāla, jo neņem vērā tādus svarīgus aspektus kā braucēja svars, braukšanas virsma, braukšanas ieradumi, laika apstākļi un velosipēda tehniskās īpašības. Uzturot maksimāli pieļaujamo spiedienu riepās, samazināsies rites pretestība, taču pieaugs riepas izslīdēšanas risks, pasliktināsies velosipēda vadāmība un samazināsies brauciena komforts. Ar cietām riepām būs grūti doties braucienos pa smilšainām takām vai mīkstiem grants ceļiem.  

Savukārt ļoti zems spiediens riepās paaugstina kameras bojāšanas risku ar rata aploci, īpaši braucot pa nelīdzenu vai akmeņainu ceļa segumu. Straujākos līkumos velosipēda riepas ar zemu spiedienu mēdz “nolobīties” no rata aploces un tas var beigties ar sāpīgu kritienu. Taču, braucot pa ļoti smilšainu taku vai zemes ceļu, zemāks spiediens riepās var būtiski atvieglot braucienu, jo nodrošinās to, ka riepa negrimst smiltīs.

Ieteicamais spiediens populārākajos velosipēdu veidos. Šosejas velosipēdi – 6-8 bar; kalnu velosipēdi – 2-3 bar, bērnu velosipēdi – 1.5-2.5 bar, kalnu velosipēdi ar bezkameru riepām - 1.5-2.0 bar. Bezkameru riepas ir optimāls risinājums regulāriem kalnu un Gravel velosipēdiem, jo nodrošina stabilu riepas sniegumu un augstu aizsardzību arī pie salīdzinoši zema spiediena.  

Optimālais spiediens riepās ietekmē brauciena drošību, komfortu un sniegumu, tāpēc pārbaudi spiedienu riepās, uzsākot jaunu braucienu, ar stipru īkšķa spiedienu, bet velosipēda somiņā ievieto rezerves kameru, kompaktu rokas pumpi vai ventiļa pāreju, lai varētu uzpumpēt riepu jebkurā degvielas uzpildes stacijā no automašīnu riepām domātiem kompresoriem. Precīzai un ērtai riepas spiediena kontrolei ieteicams izmantot digitālos manometrus.      

Lai Tev jautrs piedzīvojums!